07.07.2020 11:22 - давність новини: 36 дн.

ЗЕЛЕНЕ ЖИВЦЮВАННЯ

Вже більше 10 років лісгосп вирощує різноманітні декоративні породи. Асортимент налічує   більше  30  видів. Це туя західна пірамідальна, куляста, вересоподібна, ялівець звичайний пірамідальний, ялівець горизонтальний, козацький, пістряволистий, ялівець скельний, ялівець китайський, кипарисовик, ялина  гніздовидна, ялина канадська «Коніка»,  тис ягідний, самшит вічнозелений, верба Матсудана, фундук , барбарис Тунберга, бересклет Форчуна, спіреявангутта, спірея японська, пухиреплідник червонолистий, форзиція,  бирючина звичайна.     

             Більшість декоративних видів  хвойних та листяних  порід  краще   розмножувати живцями. Тільки так можливо точно передати колір та форму рослини. Живцювання проводять на початку сокоруху навесні та  на початку липня. Цей   процес потребує певних навичок та терпіння. Підготовлені живці замочують у розчини стимуляторів коренеутворення, потім висаджують у парники і  лише через рік  маємо живець з корінням, який висаджуємо або у горщик або у розсадник.

Далі  протягом 3- 5 років  рослинки потребують уваги не менше від малих дітей. Своєчасне прополювання,полив, підживлення роблять свою справу і вже маємо  стандартні саджанці, які  будуть  радувати  власників садиб  та   відвідувачів парків та скверів.

В Блешнянському та Семенівському лісництвах найбільше займаються живцюванням декоративних порід. Щороку вирощують більше 5 тисяч  саджанців.  Для позитивного  результату  потрібно любити свою  справу . 

Поширити: