13.09.2019 13:42 - давність новини: 260 дн.

ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА

ПАЛІЇВ СУХОЙ ТРАВИ БУДУТЬ ВИЯВЛЯТИ ЗА ДОПОМОГОЮ СИСТЕМИ ВІДЕОНАГЛЯДУ.

У зв’язку з спекотною погодою, в екосистемах на території  Семенівського району Чернігівщині склався надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Існує висока загроза пожеж в лісах та на торфовищах.  На даний час ситуацію з пожежами вдається контролювати, але деякі громадяни порушуючи вимоги пожежної безпеки, спалюють суху траву у себе на подвір’ї та на своїх присадибних ділянках, чим створюють загрозу загоряння своїх і сусідських господарських та житлових приміщень. Вже є випадки таких пожеж. Також, дим забруднює повітря, що створює некомфортні умови для людей. 12 вересня 2019 року на  робочому засіданні в Семенівській райдержадміністрації було прийнято рішення оперативно реагувати на всі випали сухої трави, рослинних решток на території Семенівського району. За допомогою системи відеонагляду за лісами, що функціонує в ДП «Семенівський лісгосп», оперативно будуть виявлятися всі осередки загорянь сухої трави в тому числі і в населених пунктах, на людських подвір’ях. Інформація передаватиметься в чергову частину ДСНС.

 Оперативна група у складі представників ДСНС , поліції, органів місцевого самоврядування будуть виїзджати на місце загорянь, виявляти та притягати порушників до відповідальності.

Нагадуємо, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність  у вигляді штрафу – 170-340 гривень для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 850 – 1190 гривень.

 Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення  карається штрафом від 5 100 гривень до 8 500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

   
Поширити: