14.04.2020 09:40 - давність новини: 121 дн.

ДОМІВКИ ДЛЯ КАЖАНІВ

Кажани дуже корисні звірята, які поглинають величезну кількість комах: комарів, мух, мошок, шовкопрядів, п'ядунів, листовійок, плодожерок, молей. Тим самим вони захищають ліси та сади від надмірного розмноження комах-шкідників. У країнах Європи, особливо в Німеччині і Австрії, вже давно роблять безліч зусиль щодо збереження кажанів. У більш як тридцяти країнах світу щорічно 31 серпня відбувається фестиваль Міжнародна ніч кажанів, мета якого привернути увагу до проблеми охорони цих звірків. А серед садівників європейських країн стало традицією розвішувати у своїх садах літні будиночки для кажанів. Найпоширеніша дерев'яна модель будиночків, так званий «kent bat box».
Кожен другий вид кажанів України занесений до національної Червоної Книги, а всі види кажанів України знаходяться під охороною кількох міжнародних угод.
У цьому році вихованці Семенівського учнівського лісництва виготовили декілька будиночків для кажанів «kent bat box». Всі вони розвішені лісниками в приміському лісі. За декілька місяців учні будуть спостерігати, як кажанів заселятимуть свої домівки.
Поширити: