15.07.2019 10:05 - давність новини: 267 дн.

До лісу по гриби та ягоди.

У лісах розпочався  сезон заготівлі лісових  дарів, передусім ягід чорниці та грибів лисичок.

Обсяг  заготівлі  недеревних лісових ресурсів   визначається при проведенні лісовпорядкування. Тому промислова заготівля їх лімітується. Заготівельник повинен мати виписаний спеціальний документ – лісовий квиток на заготівлю  ягід або грибів.

Лісовий квиток — єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право проводити промислову заготівлю дикорослих грибів,  ягід та лікарської сировини в лісах України.  Громадянам, що збирають лісові  дари  для  власних потреб, не треба брати лісові квитки. Рішенням Чернігівської ОДА №288 від 5.08.2008р  громадянам безкоштовно дозволяється збирати до 15кг грибів та 10 кг ягід.

Лісовий квиток для заготівельника виписується лісогосподарським підприємством, на території якого проводиться заготівля грибів та ягід, після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого  бюджету. Розмір нормативного збору за користування другорядними  лісовими  ресурсами  визначається  обласною  радою, затверджується облдержадміністрацією  та щорічно індексується.  

На території нашого району ліміт заготівлі  грибів  лисичок та ягід чорниці дозволяє поповнити місцевий бюджет на 92тис.708грн. На сьогодні лише один підприємець звернувся до ДП "!Семенівський лісгосп"  для отримання дозвільного документа  на заготівлю лисичок, йому був виписаний лісовий квіток.  Таким чином місцева громада отримала 19 тисяч 400 грн  до свого бюджету.

 Використання  недеревних лісових ресурсів  дає змогу  поповнювати місцевий  бюджет.  Наприклад, місцеві громади  Волинської області отримують значні кошти від підприємців, що заготовляють гриби та ягоди.  Тому лише співпраця  органів  влади з підприємцями та лісівниками дасть змогу  направити цей ресурс в місцевий бюджет громади.

 
Поширити: