17.06.2019 12:36 - давність новини: 3 р.

ЗРОБИТИ ЛІС ЗДОРОВІШИМ

Саме таке завдання ставлять  собі лісівники, хазяйнуючи у лісах держлісфонду.  Після  двомісячної  перерви (періоду тиші  згідно ст. 39 Закону України  «Про тваринний світ»)  Семенівський  лісгосп поновлює  проведення заходів по оздоровленню лісів.

Разом з  провідним спеціалістом Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист»,  лісівниками  держлісгоспу вже проведено лісопатологічне  обстеження  соснових насаджень. Заплановано вибіркові санітарні  рубки в насадженнях  де є вітровальні ,  всихаючи та сухостійні дерева.

Ліс,  як  живий організм,  постійно знаходиться під впливом зовнішніх чинників. У першу чергу -   кліматичний та антропогенний  (діяльність людини) вплив, що приводить до  пошкодження деревостану, розповсюдження  шкідливих для лісу комах та хвороб.

Щорічно лісгоспом проводяться заходи по оздоровленню лісів на площі майже 600 га. В першу чергу прибираються вітровальні  та сухостійні дерева,  що створюють загрозу життю  людей, біля населених пунктів, місць відпочинку та біля  доріг. Завдяки  вчасному вибиранню хворих дерев, лісівники  перешкоджають  поширенню  шкідників та хвороб.

 Проведення санітарних заходів  стало більш прозорішим для громадськості, чого  вимагають і «Санітарні правила в лісах України» .  Лісгосп  письмово повідомляє місцеві органи самоврядування про проведення на території місцевих громад  вибіркових санітарних рубок . А на сайті підприємства оприлюднені плани  заходів по оздоровленню лісів та дозвільні  документи на право  їх проведення .

 

Поширити: