07.10.2020 10:09 - давність новини: 22 дн.

БУДИНОЧКИ ДЛЯ КОМАХ

Будиночки для комах почали встановлювати в Англії більше 50 років тому, потім ця ідея розповсюдилась на весь континент, а зараз стає справжнім трендом. Розміщують їх у садах для приваблення корисних комах. Адже ці скромні помічники вирішують багато проблем в саду. Приваблення комах також сприяє підвищенню ентомологічного біорізноманіття в садах, лісах та парках.
Вихованці Семенівського учнівського лісництва та школярі Семенівської ЗСО №1 при сприянні лісгоспу виготовили декілька «готелів для комах». Готові будиночки розмістили на території саду навчального закладу та в дендропарку лісгоспу, де ростуть різновидові дерева та чагарники.
«Готель для комах» – це прихисток для зимування сотень корисних істот: сонечка, золотоочки, наїзника, мухи - дзюрчалки, жужелиці, осмій, бджіл, тощо. Для приваблення різних видів комах варто врахувати певні особливості. Для бджіл головне – дірочки в каменях і порожнини, щоб вони могли надійно влаштуватися та відкладати яйця. Осмій на ділянку залучають солом’яні дахи, болотний очерет та інші трубчасті порожнисті стебла, в яких ті створюють собі гнізда. Сонечок можна привабити у прихисток з будь-якого матеріалу, обприсканого цукровим сиропом. А златоочки обожнюють шишки, сухі стебла. Поблизу «готелю» варто облаштувати квіткові клумби.
Поширити: