Меню

Пошук

РЯДОВИЙ ЛІСОВОЇ СТРАЖІ.

alt Василь Анатолійович Протащук народився та провів все своє життя в мальовничому лісовому селі .Орликівка. Його батько Анатолій Васильович та мати Парасковія Миколаївна все життя працювали в Орликівському лісництві на лісогосподарських роботах, тому не дивно, що в свої двадцять один рік Василь пішов працювати лісником в Орликівське лісництво. Свій обхід він знав досконально, бо змалечку бігав лісовими стежками що починались відразу за селом.
В 2011 році Василь Протащук здобуває лісову освіту та починає працювати майстром лісу. В лісовому масиві його майстерської дільниці чимало відвідувачів. З весни до осені тисячі людей ідуть до лісу за грибами та ягодами. Добре, коли людина приходить до лісу як друг та не робить шкоди.
«Майже весь рік потрібно слідкувати за лісом - говорить Василь Протащук, щоб не було у лісі пожеж та незаконних рубок. А ще - буденна робота по відводам, прийомці та відпуску деревини на лісосіках, весняне садіння молодого лісу та утримання в належному стані межових знаків, квартальних просік та доріг.»
Зараз майстер лісу освоює електронний облік деревини, для чого  вимагає заміряти кожну заготовлену колоду, почепити на неї бирку та відправити дані про неї на центральний сервер підприємства. Все це дає можливість більш ретельно вести облік зрубаної деревини та запобігти незаконним рубкам.
У Василя Протащука дружна та роботяща родина, з жінкою Аллою вони разом вже двадцять років. Виховують трьох дітей, тримають чималеньке господарство. А ліс, що починається відразу за їхньою хатою, росте та буде радувати своєю красою та могутністю не одно покоління родини Протащуків.

Друкувати
Copyright 2009 © Семенівське лісове господарство