Меню

Пошук

Верхівковий короїд

altОстанні два роки в соснових насадженнях Поліського регіону спостерігаємо спалах чисельності верхівкового короїда. Для подолання наслідків та недопущення розповсюдження цього шкідника, лісівники проводять санітарні рубки - єдиний дієвий спосіб боротьби з короїдом, а саме - вирубування пошкоджених дерев та знищення їх порубкових решток.
За санітарним станом лісів в ДП«Семенівський держлісгосп» ведеться постійне спостереження. Спеціалістами лісгоспу проводиться моніторинг насаджень та регулярні лісопатологічні обстеження .
В держлісгоспі з липня почали використовувати біологічний метод боротьби з жуками верхівкового короїда другої генерації - феромонні пастки. Це міні-контейнери для вілов дорослих жуків із феромоном (запахом), який заманює комаху у пастку. Також феромонні пастки використовуються для прогнозування чисельності шкідника.
На території держлісфонду вони встановлені групами в заповідному урочищі місцевого значення «Базарна роща», де чинним законодавством заборонено проведення санітарних рубок.

alt


Друкувати
Copyright 2009 © Семенівське лісове господарство