Меню

Пошук

Дари лісу.

 

altВ Семенівському районі ліси займають понад п'ятдесят тисяч гектарів. Влітку, коли в лісі дозрівають гриби і ягоди, багато мешканців району масово займаються заготівлею цих лісових ресурсів.
Лісовим законодавством (ст.66 Лісового Кодексу України) передбачено право для наших громадян безкоштовно збирати в лісах для власного споживання ягоди, гриби, горіхи і лікарські трави за умови, що це не приносить шкоди для лісу. Громадяни зобов'язані дотримуватися правил пожежної безпеки, не знищувати рідкісних представників лісової флори і фауни і т.д.
Максимальні норми безоплатного збору затверджують територіальні органи виконавчої влади. Для Чернігівської області це 15 кілограмів грибів та 10 кілограмів ягід чорниці в день для однієї людини.
Заготівля (в тому числі і закупівля) у великих обсягах грибів та ягід з метою подальшого продажу, згідно «Порядку спеціального використання лісових ресурсів місцевого значення ...» проводиться відповідно до спеціального дозволу - лісового квитка, який видають постійні лісокористувачі (держлісгоспи) .
Об'єми заготівлі та норму плати за лісові ресурси затверджує обласна рада. На сьогоднішній день норма плати становить 67 копійок за кілограм ягід(чорниці) та 1 грн 21коп за кілограм грибів ( лисички ). Це не так багато за використання лісових дарів , які держава охороняє , примножує і за великим рахунком дарує своїм громадянам .
Адмінкодекс України ( ст.70 ) передбачає і покарання за незаконне збирання дикорослих ягід та грибів на лісових ділянках , де це заборонено. А саме в об'єктах природно - заповідного фонду або там де збирання грибів та ягід дозволяється тільки за лісовими квитками .

 

 


Друкувати
Copyright 2009 © Семенівське лісове господарство